O CentrumGaleria i wystawyBibliotekaStudio kuchennePunkt informacji
Program zajęćOgródek edukacyjnyGaleria zdjęćBio FarmersiSklepik (Farm Shop)
KawiarniaOgródek warzywnyGodziny pracyStowarzyszenieKONTAKT

  NASZA TV - SPOTY:
  KOMUNIKATY:
  LINKI DO NASZYCH STRON:


SKLEPIK Z OWOCAMI I WARZYWAMI
W budynku Centrum Produktu Lokalnego na parterze znalazł miejsce sklepik z lokalnymi produktami wśród których znajdują się m.in. świeże i ekologiczne owoce oraz warzywa od lokalnych producentów.
Sklepik jest prowadzony przez lokalnych rolników w którym w ramach sprzedaży bezpośredniej dostępne są owoce i warzywa. Ze względu na małą skalę produkcji jak również ograniczone zdolności produkcyjne małych rodzinnych gospodarstw rolnych produkty te są droższe od ich konwencjonalnych odpowiedników (uprawianych na skale masową przy użyciu nawozów sztucznych, oprysków i innych środków chemicznych). Niemniej jednak są one dużo tańsze niż w ofercie sklepów z tzw. "zdrową żywnością". Cała idea polega na tym, że rolnik np. za 1 sałatę w hurcie otrzymuje 1,00 zł zaś klient w sklepie płaci za nią ok. 8,00 zł. W sklepiku zlokalizowanym w CPL ta sałata kosztuje 4,00 zł przez co rolnik otrzymuje 4 razy więcej dzięki czemu produkcja jest dla niego opłacalna zaś konsument płaci o połowę mniej przez co żywność ekologiczna jest dla niego bardziej dostępna.

Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej to idealne miejsce na weekendowy wypad za miasto na wieś gdzie w jednym miejscu możemy połączyć wizytę w gospodarstwie rolnym, zakupy lokalnie produkowanej żywności sezonowej i zakosztować lokalnych produktów w kawiarni z widokiem na pasące się za oknem krowy. Możemy zwiedzić atrakcie regionu lub wziąść udział w organizowanych w Centrum Produktu Lokalnego warsztatach jak np. warsztaty z pieczenia, gotowania i inne

Sklepik w okresie zimowym (pazdziernik-kwiecień) jest czynny:

we wtorki w godzinach od 16:00 do 18:00
w piątki w godzinach od 16:00 do 18:00
w soboty w godzinach od 13:00 do 18:00


Sklepik w okresie letnim (maj-wrzesień) jest czynny:

we wtorki w godzinach od 16:00 do 20:00
w piątki w godzinach od 16:00 do 20:00
w soboty w godzinach od 11:00 do 20:00


W sklepiku od ręki dostępne są produkty o dłuższym terminie przydatności do zpozycia jak np ziemniaki, marchew, buraki świkłowe, czosnek, dynia, jabłka. Produkty szybko tracące świeżość (np sałata, natka pietruszki) należy najpierw zamówić i dopiero wówczas przyjechać po zakupy.
Materiały zamieszczone na stronie internetowej Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły stanowią własność Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA i podlegają ochronie prawnej. Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody Stowarzyszenia stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).
© Copyright 2013-2017 cpl.odrolnika.pl All rights reserved.