O CentrumGaleria i wystawyBibliotekaStudio kuchennePunkt informacji
Program zajęćOgródek edukacyjnyGaleria zdjęćBio FarmersiSklepik (Farm Shop)
KawiarniaOgródek warzywnyGodziny pracyStowarzyszenieKONTAKT

  NASZA TV - SPOTY:
  KOMUNIKATY:
  LINKI DO NASZYCH STRON:


WARSZTATY I PROGRAM ZAJĘĆ
W Centrum Produktu Lokalnego przygotowaliśmy szereg zajęć dla wszystkich zainteresowanych ekologią, ochroną zwierząt oraz ochroną dziedzictwa przyrodniczego jak również ochroną i promocją zdrowia, zdrowego stylu życia, świadomego odżywiania i postaw przyjaznych srodowisku.
W ramach naszej oferty bezpłatnych zajęć chcemy zaproponować Państwu:

a) Akademia zdrowego gotowania
W 8 osobowych grupach prowadzimy bezpłatne warsztaty w zakresie zdrowego gotowania. Uczymy jak szybko na bazie kilku świeżych lokalnych produktów z gospodarstw ekologicznych przygotować smaczny posiłek dla dziecka i rodziny. Dodatkowo pokażemy jak można ograniczyć ilość produkowanych w domu smieci poprzez odpowiednie wykorzystanie odpadów organicznych pochodzących z kuchni.

b) Akademia zdrowego cukiernika
W 8 osobowych grupach prowadzimy bezpłatne warsztaty w zakresie przygotowywania smacznych i zdrowych deserów. Uczymy jak szybko na bazie kilku świeżych lokalnych produktów z gospodarstw ekologicznych (mleko, jajko, śmietana, owoce itp.) przygotować smaczny i nie tuczący deser dla dziecka i rodziny. Dodatkowo pokażemy jak można ograniczyć ilość produkowanych w domu smieci poprzez odpowiednie wykorzystanie odpadów organicznych pochodzących z kuchni.

c) Akademia ekologicznego minirolnika
W 20 osobowych grupach prowadzimy bezpłatne warsztaty w zakresie uprawy w domu lub mieszkaniu metodami ekologicznymi kilku warzyw najczęściej używanych w kuchni jak np.: szczypiorek, pietruszka, seler.

d) Akademia pokoleń przyszłych konsumentów
W 30 osobowych grupach prowadzimy bezpłatne warsztaty w zakresie produkcji żywnoœci ekologicznej i przekazujemy wiedzę skšd się bierze żywnoœć która trafia na nasze stoły. Pokażemy co znaczy sezonowoœć owoców i warzyw, czym się różni żywnoœć ekologiczna od konwencjonalnej produkowanej w sposób masowy, wytłumaczymy że mleko pochodzi od krowy a nie z kartonu w sklepie zaœ sama krowa nie ma koloru fioletowego :).

e) Akademia rękodzielnika amatora
W 10 osobowych grupach prowadzimy bezpłatne warsztaty w zakresie rękodzieła ludowego takiego jak np. haft, szydełkowanie czy ginących zawodów jak np. rzeżbiarz ludowy.

Jesteśmy też otwarci na Państwa sugestie i propozycje zajęć oraz warsztatów.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że warztaty są bezpłatne jednak po stronie uczestnika pozostaje dojazd oraz zakup produktów do zajęć.
Materiały zamieszczone na stronie internetowej Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły stanowią własność Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA i podlegają ochronie prawnej. Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody Stowarzyszenia stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).
© Copyright 2013-2017 cpl.odrolnika.pl All rights reserved.