O CentrumGaleria i wystawyBibliotekaStudio kuchennePunkt informacji
Program zajęćOgródek edukacyjnyGaleria zdjęćBio FarmersiSklepik (Farm Shop)
KawiarniaOgródek warzywnyGodziny pracyStowarzyszenieKONTAKT

  NASZA TV - SPOTY:
  KOMUNIKATY:
  LINKI DO NASZYCH STRON:


OGRÓDEK EDUKACYJNY
Obok Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej powstał ogródek edukacyjny dla dzieci. W ogródku zostało zamontowanych 10 szt drewnianych donic/korytek w których są sadzone różnego rodzaju rośliny na potrzeby prowadzonych zajęć, 10 stołów ogrodowych drewnianych i 20 ławek zdolnych pomieścić na raz grupę 60 osób w trakcie zajęć na wolnym powietrzu. Dodatkowo w ogródku pojawiła się szklarnia o pow 8 mkw. na potrzeby prowadzenia zajęć z pikowania i produkcji rozsad.
Obecnie wielkim zagrożeniem dla dzieci są złe nawyki żywionowe zaś dla przyrody postępująca chemizacja i monokultura (uprawianie tych samych roślin na dużych powierzchniach i postępująca chemizacja rolnictwa). W ogródku edukacyjnym dzieci będą zdobywać wiedze na temat tego skąd się bierze żywność, jak wygląda rolnictwo ekologiczne, będą mogły same spróbować pracy rolnika. Dodatkowo w ogródku będą rozmnażanie i rozdawane stare odmiany roślin.

Ogródek mimo, że powstał stsunkowo niedawno będzie wzbogacany w coraz to nowsze elementy edukacyjne gdyż z punktu widzenia naszego stowarzyszenia ma on istotne znaczenie dla zdrowia dzieci i środowiska naturalnego.
Z założenia ma to być przestrzeń aktywna, kreatywna i integracyjna.

Regulamin ogródka edukacyjnego znajduje się poniżej. Zajęcia będą prowadzone od wiosny do jesieni 2016 roku.

2 razy w miesiącu zajęcia odbywają się całkowicie bezpłatne zaś o zakwalifikowaniu grup na dany termin decydować będzie kolejność zgłoszeń. Preferujemy soboty :) ale jesteśmy też dostępni w inne dni dogodne dla Państwa po wcześniejszym uzgodneniu terminu.

Indywidualne spotkania i warsztaty (grupy nie zorganizowane i oosby pojedyncze) odbywają się co wtorek w godzinach od 14:00 do 18:00 w okresie od maja do końca września.
Przygotowane przez nas pakiety dla młodziezy szkolnej:
Oferta pt: "Z ekologią za pan brat" czas 4 godziny
dokument pdf | przykładowy pakiet pobytu
Oferta pt: "Z grządki prosto na stół" czas 4 godziny
dokument pdf | przykładowy pakiet pobytu
Oferta pt: "Być jeden dzień młodym rolnikiem" czas 4 godziny
dokument pdf | przykładowy pakiet pobytu
Regulamin Ogródka Edukacyjnego
dokument pdf | Regulamin Ogródka
Inicjatywa pn: "Ogródek edukacyjny - edukacja dzieci i rozmnażanie starych odmian roślin sposobem na ochronę zagrożonych gatunków." zrealizowana przez Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA z siedzibą i biurem: Rzuchowa 1, 33-114 Rzuchowa w ramach projektu pn. "Przyroda nie zna nagrody ani kary, zna tylko konsekwencje – inicjatywy lokalne na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu tarnowskiego" jest finansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowa nr 218/2015/Wn12/EE-il/D.
Łączna wartość realizowanej inicjatywy wyniosła: 55 058,03 zł
Materiały zamieszczone na stronie internetowej Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły stanowią własność Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA i podlegają ochronie prawnej. Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody Stowarzyszenia stanowi naruszenie praw autorskich.

Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).
© Copyright 2013-2017 cpl.odrolnika.pl All rights reserved.